PORADNA


 
Výběr správného izolačního systému a jejího dodavatele vyžaduje zajisté zvýšenou pozornost.


Je to totiž jedna z mála investic, která Vám začne generovat vstupní investici zpět, a to nejen ve formě financí, ale i komfortem užívání Vašeho domu.


Níže jsme připravili souhrn nejčastějších otázek a odpovědi na ně.


V případě, že budete mít jiný dotaz KONTAKTUJTE NÁS ...ICYNENE je tepelná izolace, která se aplikuje plošným nástřikem, nikoliv foukáním.

Po nástřiku vznikne kompaktní izolační vrstva bez spojů a netěsností, což je nesporná výhoda oproti klasickým skládaným či rolovaným izolacím.

V segmentu izolací se pohybujeme prostřednictvím jednoho ze společníků od roku 1998. Získané zkušenosti nyní uplatňujeme do současné podoby naší společnosti.

Mimo České a Slovenské republiky jsme držiteli oprávnění vykonávat izolatérské práce ( tepelné, akustické, chladírenské, vodotěsné) na území Rakouska, kde je izolatérství vázanou odbornou živností.

Standardní délka záruky činí 60 měsíců.

Aplikace je provedena certifikovanými pracovníky dle schváleného technologického postupu – od převzetí stavby, vymezení rizik, ochrany pohledových konstrukcí, kontroly adheze, kontroly celistvosti, dodržování BOZP až po předání díla.

Nabízíme rovněž kontrolu termovizním měřením a zkoušku vzduchotěsnosti.

Komplexní řešení znamená profesionální posouzení konstrukce včetně návrhu řešení, týkající se izolatérských, klempířských, pokrývačských, tesařských a sádrokartonářských prací.

Zajišťujeme i tepelně technické posouzení konstrukce, dotační program NZÚ a požárně bezpečnostní řešení.

Jsme členy Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů.

Funkcí lze ICYNENE přirovnat k modernímu outdoorovému oblečení. Díky své buněčné struktuře umožní prostup nasycené vodní páry, nicméně současně zabraňuje proudění chladného vzduchu.

Vzhledem k tomu, že ICYNENE perfektně přilne k izolovanému podkladu a vyplní každou skulinku, každý detail, eliminuje tím vznik tepelných mostů a s tím spojených tepelných ztrát v zimním období.

Co se týká léta a přehřívání se konstrukce, zde vstupuje do hry více faktorů – kromě izolace se jedná o orientaci objektu, použitou krytinu, použitou difuzní folii, počet otvorů, stínění, způsob užívání atd. Ke konkrétnímu návrhu tedy přistupujeme individuálně.

Velkým přínosem u izolace ICYNENE je její „neprůvzdušnost“, tím zabraňuje šíření tepla konvekcí „prouděním“.

Jednotlivé parametry jsou určitě důležité, nicméně je potřeba si uvědomit, že se jedná o hodnoty laboratorní.

V reálném životě, na stavbách, existuje mnoho faktorů, které právě tyto parametry ovlivňují – vlhkost, průvzdušnost, celistvost, řemeslná zručnost…

Právě provedení věnujeme v ICYNENE velkou pozornost.

Všichni naši aplikátoři musí absolvovat náročný certifikační tréning v našem vývojovém centru.

My v ICYNENE se nezaměřujeme na parametry, ale na přínosy a řešíme funkci celé konstrukce.

V rámci klasifikace třídy reakce na oheň spadá izolace ICYNENE do třídy E, s protipožárním nástřikem splňuje požadavky na třídu C, respektive B.

V tomto ohledu je opět nutné přistupovat k posouzení celé konstrukce a požadavkům vyplývajícím z PBŘ (požárně bezpečnostního řešení).

Disponujeme posouzenými konstrukčními řešeními pro střechu i obvodový plášť vykazující odolnost 15 – 90 minut. Technické informace naleznete v knihovně pro architekty.

Izolaci ICYNENE lze definovat jako funkční, zdravotně nezávadný materiál. Finální produkt zcela eliminuje proudění vzduchu a zabraňuje tak kondenzaci vzdušné vlhkosti a vzniku plísní.

Současně brání šíření alergenů a bakterií. Nadouvadlo je na bázi vody.