Zpět

Izolace ostatních prostor

Stříkané izolace jsou moderním a efektivním řešením pro všechny prostory

Stejně jako domy se většina nebytových prostor musí správně zaizolovat. Účinná izolace totiž ovlivňuje mimo jiné i náklady spojené s vytápěním či chlazením.

Samotný výběr izolace nelze zúžit jen na porovnání základních parametrů. Velmi důležité je brát na zřetel řemeslné zpracování a funkčnost celé konstrukce s ohledem na prostup tepla, akustiku a požární odolnost.
Existují tři základní faktory, které ovlivňují funkci tepelných izolací, a to jsou celistvost, vlhkost a průvzdušnost.

Na rozdíl od klasických rolovaných, skládaných či foukaných izolací nabízí řešení se stříkanou izolací Icynene kompaktní neprůvzdušnou vrstvu bez nežádoucích netěsností s téměř nulovou nasákavostí.

Zejména neprůvzdušnost finální vrstvy zaručuje eliminaci kondenzace vzdušné vlhkosti v zimě a šíření teplého vzduchu v létě.

stříkaná izolace

Co všechno izolujeme

Bazény

Stříkaná izolace vytváří unikátní řešení zateplení bazénů. Dokonalé utěsnění bez spár a mezer prodlužuje koupací sezónu až o 2 měsíce. Snižuje náklady na provoz bazénu a také napomáhá s tuhostí konstrukce.

Vinné sklepy

Víno a vinné sklepy požadují specifické podmínky, které je však ideální zanechat pouze ve vybraném prostoru. Aby chlad či vlhkost neprosakovaly do ostatních částí objektu, je potřebné vinné sklepy kvalitně zaizolovat.

Stříkaná izolace Icynene je díky svým vlastnostem schopna kvalitně zaizolovat i nejmenší skulinky, které se v těchto prostorech často objevují.

Průmyslové objekty

Izolace průmyslových objektů má přidanou hodnotu nejen snížením nákladů na energie, ale také celkovým zpevněním stavby. Díky stříkané izolaci, která vytváří povrch bez spár a spojů, se také zamezí kondenzaci vodních par, a tím i nežádoucího odkapávaní sražené vody. Navíc není nutné povrch na izolaci extra připravovat.

Obytné dodávky

Při přestavbě dodávky na obytnou je nutné zajistit kvalitní a vhodnou izolaci, která ochrání nejen před chladem a horkem, ale také odhluční vůz, ve kterém se chystáte cestovat či pobývat.

Stříkaná izolace je díky svým vlastnostem jednoduchou volbou nejen na přestavované vozy, ale je běžně využívána i na karavany a chladící vozy přímo z výroby. Jednou z hlavních výhod stříkané izolace je těsnění všech výplní, kterých je ve vozu opravdu spousta.

Máte bazén, halu, dodávku či cokoli jiného a chcete izolaci?

Konzultujte individuálně se specialistou