Zpět

Stříkaná izolace

Správně vybraná tepelná izolace je nejzásadnější

pro dosažení optimálního teplotního komfortu a ovlivnění nákladů spojených s vytápěním a chlazením domu. Výběr nelze řešit pouze dle základních parametrů, ale je nutné vzít v potaz i řemeslné zpracování a funkčnost celé konstrukce.

Existují tři základní faktory, které ovlivňují funkci tepelných izolací – celistvost, vlhkost a průvzdušnost.

Na rozdíl od klasických rolovaných, skládaných či foukaných izolací nabízí řešení se stříkanou izolací Icynene kompaktní neprůvzdušnou vrstvu bez nežádoucích netěsností s téměř nulovou nasákavostí.

Zejména neprůvzdušnost finální vrstvy zaručuje eliminaci kondenzace vzdušné vlhkosti v zimě a šíření teplého vzduchu v létě.

stříkaná izolace

Co všechno izolujeme

Střechy

Jelikož teplo stoupá směrem nahoru, je izolace střechy obzvlášt důležitá. Pokud není řádně zaizolovaná, uniká střešní konstrukcí v zimě až 50 % tepla. Největší výhodou izolace střechy je tedy zlepšení energetické účinnosti.

Použitím stříkané pěny Icynene zaizolujete díky expanzi všechna těžce dostupná místa, vytvoříte vzduchovou bariéru a maximalizujete komfort Vašeho bydlení. Pěna vytváří 100% bezešvou monolitickou a souvislou izolaci bez spojů.

Stěny

Po izolaci střechy hrají důležitou roli zejména izolace stěn a fasády, jelikož vnější stěny obvykle tvoří největší část obvodového pláště budovy.

Pokud jsou stěny chráněny proti příliš velkému prostupu tepla, snižují náklady nejen v chladných měsících, ale také chrání před přehříváním v létě.

Stropy

Hlavním účelem izolace stropu je zlepšení tepelné pohody v místnostech. Pěnová izolační vrstva zabraňuje tepelným ztrátám a snižuje tak náklady na vytápění. V teplých letních měsících naopak neutratíte tolik peněz za klimatizaci.

Zejména starším bytovým domům chybí izolační vrstva stropů, a zde je nejlepší řešení stříkaná izolace.

Vazníkové konstrukce

Vazníková konstrukce je velmi složitá, a proto její zateplení vyžaduje zvýšenou pozornost a řemeslnou zručnost. Aplikuje se plošným nástřikem. Po nástřiku vznikne kompaktní neprůvzdušná vrstva bez spojů a netěsností, která zabraňuje kondenzaci vzdušné vlhkosti a šíření tepla konvekcí („prouděním“).

 

K návrhům vždy přistupujeme individuálně. Nabízí se dvě základní varianty provedení, s instalační mezerou a bez instalační mezery. Dalším aspektem, který je potřeba zohlednit, je požadovaný energetický standard.

 

V případě požadavku na provedení v pasivním standardu kombinujeme izolaci Icynene H2Foam Lite s PIR deskami umístěnými na spodní pásnici.

Podlahy

Přesto, že vytápíte, může být nezaizolovaná podlaha důvodem narušení pohodlí v místnosti. Izolace podlahy je efektivní i z hlediska energetické úspory, jelikož podlahy a stropy hlavně nad sklepy či půdou mohou způsobit tepelné ztráty až 30 %.

Pěny je možné aplikovat buď přes stropy v suterénu tak, aby obytné prostory zůstaly nedotčeny, nebo přímo na podlahu. V závislosti na požadavcích může být aplikovaná v různých tloušťkách.

Novostavba či rekonstrukce?
Náš tým je připraven vám pomoct.

Chci izolaci od JK izolace